Intézményünk fenntartója a Hódmezővásárhely-Újtemplomi Református Egyházközség, mely 2001. szeptember 1-jén vette át az öt csoportos óvodát a helyi önkormányzattól.

Óvodánknak nincs körzethatára, a város bármely részéről, külterületről és vidékről is szeretettel várjuk leendő óvodásainkat. A felvételhez nem feltétel a keresztlevél.

A gyermekeknek 2,5; 3 éves korban már szükségük van arra, hogy a velük azonos korú társakkal megismerkedjenek.
Óvodapedagógusaink, pedagógiai asszisztenseink és dajkáink védőszárnyai alatt tanulják meg az alkalmazkodást egymáshoz és a felnőttekhez egyaránt. Megízlelik a barátság édes ízét, az együttjátszás gyönyörűségét, a szeretet és összetartozás örömét, a közös munkálkodás sikerélményét.
Intézményünkben mindent megteszünk annak érdekében, hogy a gyermekek derűs, családias légkörben, bátran és biztosan megnyilatkozhassanak és megtapasztalhassák az őket körülvevő világot, megérezhessék Jézus Krisztus szeretetét.

Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, befogadó, ennek megfelelően a gyermeki személyiség teljes kibontakoztatásának megerősítésére irányul, amit a játék elsődlegességével, az élmények feldolgozásával, támogató környezetben valósítunk meg.
Az óvodás korú gyermekek számára a játék elsődleges, alapvető létforma, a legfőbb élményforrás, a tanulás, a készség és képességfejlesztés leghatékonyabb eszköze. Óvodánkban mindezt a gyermekek életkori és egyéni sajátosságaihoz igazodva, változatos tevékenységek szervezésével biztosítjuk.
Alaptevékenységeink (Tevékenységformák):
A Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény szakemberei:
az óvodában speciális segítséget nyújtanak abban, hogy a különböző területen fejlesztésre szoruló gyermekek képességei megfelelően fejlődjenek.

Óvodapedagógusaink a délelőtt folyamán tehetségműhelyekben foglalkoznak a kiemelkedő adottságú gyermekekkel.

Az óvoda és a család jó kapcsolatának alakítására törekszünk közös programokkal, ünnepi készülődésekkel, kirándulásokkal.

Óvodánkban a gyermekek hétköznapjait élmény és tapasztalatszerző kirándulásokkal, alkalmanként a Truffaldino Bábszínház előadásaival és egyéb előadásokkal pl. bűvész színesítjük.

Óvodánk tornatermében délután a következő foglalkozások igényelhetőek a gyermekek számára:
Jó kapcsolatot ápolunk településünk iskoláival, volt óvodásainkat meglátogatjuk a tanítási órákon.

A Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola évente megrendezett „Várva vár” óvoda-iskola átmenetet segítő alkalmain óvodásaink betekintést nyerhetnek az iskolai életbe. Rendszeresen részt veszünk a Csongrád Megyei Református Óvodák Találkozóján, a közművelődési intézmények - Németh László Városi Könyvtár Pósa Lajos Gyermekkönyvtára; Bessenyei Ferenc Művelődési központ; Tornyai János Múzeum - meghirdetett programjain.

A keresztyén erkölcs normái szerint, magas szakmai színvonalon tevékenykedő, elhivatott, óvodánk iránt elkötelezett munkaközösségként: Olyan gyermekeket szeretnénk nevelni, akiknek szívéhez szeretettel közeledhetünk, mert közel engednek, és viszont szeretnek. Minden ember legfontosabb vágya szeretni, és szeretve lenni.